Ročně se na světě ztratí nebo poškodí pasažérům leteckých společností 25 milionů zavazadel

zavazadla_letisteCelosvětově se počet ztracených a poškozených zavazadel v civilní letecké přepravě v posledních dvou letech konečně snižuje. Zatímco do roku 2007 počet rostl až na rekordních 42,4 milionu ztracených či poškozených zavazadel na světě, tak v roce 2008 došlo k poklesu na 32,8 mil. kusů a vloni počet poklesl na 25,025 mil. kusů, což znamená meziroční pokles o 23,8 %.

Číst dál...

Česká kniha rekordů má další nej, a to obří Karlštejnské šachy

obri_karlstejnske_sachy_ikoVladimír Glaser z Ořechu inicioval výrobu soupravy 32 šachových figurek o celkové hmotnosti cca 48 000 kg. Obvod jednotlivých figurek činí až 350 cm a jejich výška se pohybuje od 2,3 do 2,9 metru, přičemž nejvyšší z nich – černý král – měří 291,5 cm. S těmito mírami se také zapsaly do České knihy rekordů a kuriozit.

Číst dál...

VIDEO: Nejdelší leporelo světa je k vidění v Havlíčkově Brodě

leporelo_ikoMuzeum Vysočiny Havlíčkův Brod až do 10. listopadu 2010 zdoní nejdelší kniha na světě, leporelo Dějiny udatného českého národa Lucie Seifertové. Výstava je otevřena denně mimo pondělí od deáté hodiny ranní aý do pěti hodin odpoledne. PŘINÁŠÍME VÁM REPORTÁŽ O NEJDELŠÍM LEPORELU SVĚTA!

Číst dál...

REKLAMA