![01_Motl_-_Z_Bory](/images/stories/FOTO_clanky/2010/obri_motyl_eko-zoo/01_Motl_-_Z_Bory.jpg)
![1._EKO-ZOO_1_](/images/stories/FOTO_clanky/2010/obri_motyl_eko-zoo/1._EKO-ZOO_1_.jpg)
Do Největší zoologické zahrady na internetu může své zvíře vložit každý, kdo se chce zapsat do České knihy rekordů, současně chce přispět ke skutečnosti, že z odpadů lze vytvořit i leccos pěkného a rovněž chce přispět k osvětě v oblasti třídění odpadů. Stačí z barevných uzávěrů plastových lahví nebo z jiných odpadových materiálů sestavit obraz zvířete nebo jakéhokoliv 3D živočicha, vyfotit a odeslat.
![02_Motl_Z_Bory_](/images/stories/FOTO_clanky/2010/obri_motyl_eko-zoo/02_Motl_Z_Bory_.jpg)
Je to jednoduché, o čemž svědčí i to, V současné době je v EKO-ZOO už 1884 tvorů, mezi nimi opice, motýly, zebry, oslíci, šneci, koníci, velbloudi, pštrosi, stonožky, tygr ... ale i beruška víčalka (protože z víček), žralouš plastouš (protože z plastu), lvíček z víček ... však se do www.EKO-ZOO.com "dojděte" také podívat.
![1._EKO-ZOO_4_](/images/stories/FOTO_clanky/2010/obri_motyl_eko-zoo/1._EKO-ZOO_4_.jpg)
Důležité je, že materiál z výroby zvířat a živočichů časem poputuje k dalšímu zpracování - je totiž dále využitelný k výrobě celé řady produktů (zatravňovací dlaždice, dětské plastové skluzavky, ploty, lavičky, odpadkové koše...).