OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Od roku 2001 působí na Vysočině Rada dětí a mládeže kraje Vysočina, která zastřešuje 27 neziskových organizací věnujících se práci s dětmi a mládeží. Rada pomáhá svým členům zprostředkovat informace nejen mezi sebou navzájem, ale i od státních a krajských orgánů. Vedle toho poskytuje také právní servis, zvýhodněnou propagaci letních táborů nebo možnost zapojit se do různých projektů a aktivit, často spojených i s finanční podporou. V krajském rozpočtu je tento rok pro radu dětí a mládeže vyčleněno 400 tisíc korun.

„Částka by měla alespoň částečně pokrýt náklady na celoroční činnost spolku, mediální propagaci zájmových kroužků a letních táborů i spolufinancování projektů, například Mládež kraji,“ informoval Milan Kastner z krajského odboru školství, mládeže a sportu. Mezi nejvýznamnější akce, které rada každoročně pořádá, patří například VOLNÝ ČAS NENÍ NUDA – pět jednodenních akcí v jednotlivých okresech regionu, na kterých se prezentují místní volnočasové neziskovky. Akce každoročně navštíví okolo pěti tisíc lidí a zapojí se více než 40 organizací.

REKLAMA

Všechny rodiče jistě zaujme internetový katalog nabídky letních táborů. Na www.tabory-vysocina.cz lze najít více než 200 možností, kam děti poslat za prázdninovým dobrodružstvím. Peníze z krajského rozpočtu pomohou letos také s organizací pravidelného víkendového setkání vedoucích, kteří v našem regionu pracují s dětmi a mládeží. To se tentokrát uskuteční v ekocentru Chaloupky.

O přidělení dotace na celoroční činnost Rady dětí a mládeže kraje Vysočina bude na konci března rozhodovat krajské zastupitelstvo.

Více informací o činnosti Rady dětí a mládeže kraje Vysočina je možné najít na www.rdmkv.cz.

REKLAMA