OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Mladí lidé mohou získat finanční prostředky na své projekty, kterými budou chtít zlepšit život v místě, kde žijí. Program „Mládež kraji“ na Vysočině realizuje Rada dětí a mládeže kraje Vysočina ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Na realizaci programu se finančně podílí i Kraj Vysočina a okresní města.

mladez kraji RDMKV 1

REKLAMA

„V rámci projektu zafinancujeme zajímavé nápady mladých lidí na zlepšení života v místě. Částkou 5–30 tisíc korun budeme podporovat nejrůznější aktivity – akce pro děti, aktivity na podporu seniorů, zlepšení prostředí ve městě, pomoc hendikepovaným a tak dále,“ říká koordinátor projektu a předseda Rady dětí a mládeže kraje Vysočina Jan Burda.

mladez kraji RDMKV 2

Žádat o finanční příspěvek může skupina minimálně 4 lidí ve věku 15–26 let. Projekty bude možné realizovat od 1. května do 30. listopadu.

„Jeden ze skupiny mládežníků musí být starší 18 let. Žadatelé nám nejdříve pošlou své nápady, my je pozveme na super víkendové školení a potom budou svoje projekty prezentovat před komisí, která rozhodne o jejich podpoře,“ dodává Jan Burda.

mladez kraji RDMKV 4

V minulých letech byly na Vysočině podpořeny desítky projektů za více než milion korun. Patří k nim třeba malý hudební nebo filmový festival, realizace veřejných astronomických hodin, ale i úklid a údržba lesoparku, akce pro děti, taneční soutěž a celá řada dalších záležitostí. „Aktivitě se určitě meze nekladou a je jen velmi málo projektů, které jsme nepodpořili,“ uzavírá Burda.

mladez kraji RDMKV 3

Foto zdroj: tisková zpráva RDMKV

Nápady je nutné přihlásit – pomocí jednoduchého formuláře na webu www.mladezkraji.cz – do 25. března.

Veškeré podrobnosti o projektu najdou zájemci na facebookové stránce Mládež kraji – Vysočina nebo na webu www.mladezkraji.cz.

REKLAMA