OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

urad_praceVíce než dvě třetiny obyvatel České republiky si myslí, že se v uplynulém roce zhoršila jejich situace v oblasti sociálních jistot a nezaměstnanosti. Vyplývá to ze průzkumu CVVM, ve kterém občané hodnotili situaci ve veřejném sektoru.

Více než dvě třetiny lidí si myslí, že se zhoršila jejich situace v oblasti nezaměstnanosti i sociálních jistot. Jednoznačná převaha negativního hodnocení nad pozitivním je patrná také v případě korupce, hospodářské i obecné kriminality a celkového fungování hospodářství. Nadpoloviční většina lidí navíc uvedla, že v uplynulém roce pocítila celkové zhoršení životní situace.

Výroky o zlepšení situace naopak převažovaly nad negativním hodnocením v oblasti životního prostředí, kultury a vztahu České republiky k zahraničí. Žádné pozitivní hodnocení však v průzkumu nedosáhlo nadpoloviční úrovně - i v kladně hodnocených oblastech necelá polovina dotazovaných uváděla, že se situace oproti loňsku nezměnila.

Většina lidí nepocítila žádnou změnu v oblasti školství, přistěhovalectví nebo zemědělství.

Ve srovnání s loňským rokem přibylo nejvíce "nespokojenců" v otázkách týkajících se zdravotnictví. "Z časového srovnání vyplývá, že oproti minulému šetření z prosince 2009 se nejvýrazněji změnilo hodnocení zdravotnictví a školství, kde se podíl kritických vyjádření zvětšil o více než deset procentních bodů," uvádí CVVM.

Hodnocení situace v Česku výrazně ovlivňuje životní úroveň dotazovaných. Změny v roce 2010 hodnotili kriticky zejména lidé s nižšími příjmy, lidé s dobrou životní úrovní se častěji přikláněli ke kladnému hodnocení.

Průzkum se uskutečnil mezi 29. listopadem a 6. prosincem tohoto roku na vzorku 1037 lidí ve věku od 15 let. Dotazovaní měli u vybraných oblastí veřejného života zhodnotit, zda se jejich situace oproti loňsku zlepšila, zhoršila, nebo zůstává stejná.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA