V sobotu 17. ledna si v Třešti dali sraz sportovní střelci z celého Kraje Vysočina. Z pověření Krajského sdružení Českého střeleckého svazu zde místní sportovněstřelecký klub uspořádal při již 28. ročníku Velké ceny Třešťská diabolka letošní Přebory Kraje Vysočina ve střelbě ze vzduchových zbraní. Na soutěž se sjelo celkem 66 závodníků, kteří byli rozděleni podle disciplín a věku do šesti kategorií. V počtu zisku medailí se nejúspěšnějším klubem stal SSK Černovice se ziskem pěti medailí (2x zlato, 1x stříbro a 2x bronz).

Druhým v pořadí byl SSK Žďár nad Sázavou se třemi medailemi (2x zlato a 1x stříbro) a třetím byl SSK Horní Cerekev také se ziskem tří medailí (1x zlato a 2x stříbro). Závod byl bohatě dotován cenami, medailemi pro první tři v pořadí a diabolkami pro vítěze.

vzduchovky krajsky prebor trest MATERNA 17012015 3

Medailisté:
Vzduchová puška 60 ran muži a junioři (10 střelců)
1. Materna Jiří 581 bodů, 2. Kaman Petr 575 bodů (oba Žďár n.S.) a 3. Šenkapoul Vladimír (Třešť) 554 bodů.

vzduchovky krajsky prebor trest MATERNA 17012015 1

Vzduchová puška 40 ran ženy, juniorky, dorost (17 střelců)
1. Michálková Kateřina (Černovice) 372 bodů, 2. Svobodová Jana (Horní Cerekev) 370 bodů, 3. Marková Michaela (Nové Město na Mor.) 364 bodů.
Vzduchová pistole 60 ran muži a junioři (15 střelců)
1. Maštera Aleš (Třebíč) 572 bodů, 2. Horáček Lukáš (Jihlava) 559 bodů a 3. Janda Martin (Pelhřimov) 559 bodů.
Vzduchová pistole 40 ran ženy (1 střelkyně)
1. Jílková Iveta ze Žďáru n.S. 261 bodů.
Vzduchová puška 30 ran vleže mládež do 14 let (7 střelců)
1. Vlčková Michaela (Horní Cerekev) 297 bodů, 2. Ziková Klára 296 bodů a 3. Zika Petr (oba Černovice) 292 bodů.

vzduchovky krajsky prebor trest MATERNA 17012015 2

Vzduchová puška 30 ran vleže mládež do 12 let (16 střelců)
1. Jandová Dominika (Černovice) 291 bodů, 2. Sankot Dominik (Horní Cerekev) 286 bodů a 3. Lemberk Matěj (Černovice) 283 bodů.

Kompletní výsledková listina je na webu krajského sdružení Českého střeleckého svazu.