fc vysocina logoFotbalistům FC Vysočina se proti Varnsdorfu nedaří, což potvrdil i zimní přípravný duel. Druholigový soupeř se v Nymburce už ve 13. minutě ujal vedení ze standardní situace a to bez větších potíží udržel až do konce zápasu. Varnsdorf tak Vysočinu porazil potřetí v řadě bez inkasované branky.

Vysočina si v první půli dokázala vypracovat poměrně velký počet příležitostí, ovšem žádná z akcí či střel si cestu do sítě nenalezla. Ve 4. minutě se k nebezpečné střele dostal Vaculík, ovšem ta po teči znamenala jen roh. V 11. minutě se míč snesl do vápna ke Kosakovi, který pálil z voleje nad břevno. O minutu později z pravého křídla centroval Obert a jeho centr se od břevna odrazil do zámezí. Na druhé straně přišla ve 13. minutě po varnsdorfském brejku standardní situace, kterou zahrával Fabián. Míč poslal do vápna, kde ho hlavou ideálně prodloužil mimo Blažkův dosah Daníček – 0:1. Vysočina poté až do konce zápasu marně usilovala o vyrovnání. V 15. minutě Kosak vybídl Kučeru, který však z malého vápna hlavičkoval vedle. Svoji hlavičku do branky ve 20. minutě po rohovém kopu neumístil ani Tlustý. Ve 31. minutě Rada za obranu vysunul Masopusta, který zpětnou přihrávkou našel Vaculíka, jenž pálil z první těsně vedle. Ve stejném místě skončila o 3 minuty později i střela Masopusta. Výčet šancí prvního dějství uzavřela 36. minuta, kdy Vaculík rozehrál volný přímý kop do vápna, kde hlavičku Tlustého se štěstím lapil gólman Kolář.

Do druhé půle Vysočina výrazně proměnila sestavu. Bez změny zůstal post brankáře a též ofenzivní dvojice, neboť zdravotní indispozice nepustila na hřiště Jungra a Vaněčka. Na straně soupeře odehrál druhou půli jihlavský host, levý bek Jan Dobrovolný. Obměněná jedenáctka Vysočiny nenavázala na územní převahu Jihlavy z první půle a tak byl druhý poločas mnohem vyrovnanější. Varnsdorf začal lépe a ve 47. minutě se k dobré střele dostal Just, který však pálil vedle. Vysočina o sobě dala výrazněji vědět až v 57. minutě, kdy z úhlu dobře vystřelil Tomeček, jenže gólman jeho míč dokázal vytěsnit na roh. Z něj hlavičkoval Karlík, jenže získal též pouze rohový kop. V 67. minutě do velmi dobré šance dostal Rudnytskyy, kterého však výborně vychytal Blažek. Vysočina v závěru hrozila jen ze standardních situací. Přímé kopy Kosaka v 79. minutě a Karlíka v 80. minutě však brankář dokázal zpacifikovat. Vysočina si tak v posledním zimním duelu na umělé trávě připsala po nepřesvědčivém výkonu porážku.